Вертикальний грунтовий колектор

  • Uponor вертикальний колектор
  • Діаграма вертикальний колектор

Рішення для всіх видів грунту та економії простору

Вертикальний колектор Uponor є наймасовішою системою для отримання геотермальної енергії. Його можна встановлювати в будь-який вид грунту. Дана система є найбільш економічною з точки зору відведеного під установку місця. За допомогою теплового насосу температура витягнутого з грунту тепла піднімається до рівня, що використовується для опалення або гарячого водопостачання. У літній період вертикальні колектори можна також використовувати в якості системи пасивного (природного) і активного охолодження. Це є одним з основних переваг у порівнянні з іншими системами використання геотермальної енергії.

Однак реалізація геотермального рішення, пов'язаного з установкою вертикального колектора, є найбільш капіталозатратною. Незважаючи на це, переваги та капіталовкладення повинні бути збалансовані. Область застосування системи широка: від звичайних односімейних будинків до промислових будівель і офісних приміщень.

Вертикальний колектор Uponor складається з одного U-образно вигнутого контуру, який виготовлений з паралельно разміщеної труби PE100. З цього контуру циркулює теплоносій, так званий соляний розчин, суміш води і антифризу. Соляний розчин забирає тепло з грунту, переносить його до випарнику теплового насоса і, будучи охолодженим, знову потрапляє у вертикальний колектор. Витягнута з грунту енергія підігрівається в тепловому насосі до необхідної системі опалення температури. Потенційна довжина труб у вертикальному колекторі Uponor може досягати 250 метрів. Система доставляється до місця проведення робіт вже в готовому вигляді після проведення гідравлічних випробувань.

Бурильне обладнання встановлюється, як правило, на вантажний автомобіль, і тому для монтування потрібно мінімум простору. Дані завдання і виконання всього обсягу робіт з установки уточнюються і виконуються буровою компанією.

Після проведення бурильних робіт, і перед початком виконання установки вертикальний колектор необхідно наповнити водою, щоб уникнути його спливання. Як правило, на п'яту колектора кріплять додаткові обважнювачі. Їх також слід враховувати при розрахунку глибини свердловин. У випадку, якщо потрібно засипка вертикального колектора, необхідно використовувати матеріал з поліпшеними властивостями теплопровідності. Щоб уникнути утворення пустот, цементування вертикальних колекторів слід проводити під тиском за допомогою цементувальної і нагнітальної труб, завжди починаючи робити операцію у напрямку знизу-вгору.

Завдяки тому факту, що вертикальний колектор функціонує на глибині, на яку вплив сонячної енергії та дощової води на процеси регенерації обмежений, допускається будівництво і застосування ізоляційних матеріалів на площі установки вертикального колектора. Як правило, вертикальний колектор підключається безпосередньо до теплового насосу. У випадку встановлення двох і більше вертикальних колекторів, слід використовувати систему контурів і розподільний колектор. Колектор можна розмістити на вулиці, в спеціальному колодязі, або всередині приміщення. При внутрішньому варіанті установки потрібно провести теплоізоляцію колектора з причини конденсації.

Установка системи з тепловим навантаженням від 30 кВт і вище вимагає проведення детальної розробки проекту з використанням Тестів теплопровідності (TRT) і моделювання.

Основні переваги вертикальних колекторів

  • Відносно компактний вигляд системи термальною енергії
  • Для установки можуть використовуватися різні підгрунтя.
  • Допустиме використання як для активного, так і для природного охолодження та опалення
  • Ідеальне рішення для житлових і нежитлових будівель
Закрити