Горизонтальний грунтовий колектор

  • Uponor горизонтальний колектор графік
  • Uponor горизонтальний колектор
  • Діаграма горизонтальний колектор

Ідеальне рішення для односімейних житлових будинків і будівель промислового призначення невеликої площі

Горизонтальні колектори Uponor являють собою грунтові теплообмінники, що встановлюються в грунт на глибині до двох метрів. У більшості випадків вони використовуються для одно-або багатосімейних будинків, а також для комерційних будівель невеликої площі.
Важливою перевагою колекторів горизонтального типу є низькі інвестиційні витрати при відносно високому сезонному ККД. З усіх систем термальної енергії колектори горизонтального типу є варіантом рішення, що вимагає найнижчий обсяг капіталовкладень.

Залежно від відповідних вимог та умов, окремі циркуляційні контури укладаються з кроком від 0,5 до 0,8 м (діаметр труб складає 40 мм, довжина - від 1,2 до 1,5 м). Дана операція аналогічна тій, яка використовується при укладанні контурів у системі підлогового опалення. Труби подачі та повернення окремих циркуляційних контурів групуються в збірні та розподільні колодязі або колектори і підводяться до теплового насосу.

Через невелику глибину укладання пряме сонячне випромінювання, а також сонячне непряме випромінювання (вітер, дощ, талий сніг) є найбільш значущими факторами, що впливають на роботу даного типу систем геотермальної енергії. У зимовий період, коли знижено надходження сонячної енергії, від системи потрібна максимальна продуктивність. У літній період - все навпаки. Для того, щоб у зимовий період отримати від горизонтального колектора максимальну продуктивність, буде використовуватися енергія, накопичена пластами грунту в літній період. Цьому сприятиме фізичний факт фазового переходу води в грунтах. Важливу роль відіграє вологість грунту через природний вміст в ньому грунтових, дощових і талих вод. Для того, щоб змусити колектор горизонтального типу використовувати дану ємність зберігання, необхідно, щоб верхня частина колектору (вона може бути будь-якої форми) була розташована нижче рівня межі природного промерзання. Щоб забезпечити рівномірність проникнення вологи в грунт, слід уникати надмірної забудови та ізоляції площі над колектором.

Для організації контурів грунтового колектора Uponor використовуються труби Uponor PE-Xa, призначені для систем геотермальної енергії. При виготовленні даного виду труб використовується збагачений пероксидом поперечно-зшитий поліетилен PE-Xa, що робить його дуже еластичним і здатним витримувати високе механічне напруження. Тому відповідно до вимог Специфікації W 400-2 німецького стандарту DVGW допускається монтаж таких труб без улаштування піщаної або гравійної подушки. Вийнятий грунт може використовуватися безпосередньо для засипки. Це дозволяє економити як час, так і гроші.

Таким чином, можна використовувати проектний обсяг геотермальної енергії без мінімізації потужності тепловідбору. Коефіцієнт теплопровідності піску не так високий, як у інших складових грунту. У більшості випадків пісок не здатний утримувати воду або вологу так само, як інші компоненти грунту. Звідси і зниження потужності тепловідбору. Так як для укладання циркуляційних контурів з труб Uponor PE-Xa не потрібне створення піщаної подушки, автоматично зменшується необхідна площа колектора і метраж труб. Для укладання традиційних стандартних труб PE100 або PE100-RC потрібен створення піщаної подушки.

Основні переваги горизонтальних грунтових колекторів:

  • Простий монтаж
  • Порівняно низькі інвестиційні витрати
  • Високий сезонний коефіцієнт корисної дії
  • Низька глибина монтажу без порушення водного балансу
  • Ідеальне рішення для одно-або багатосімейних будинків, а також для будівель, що використовуються в малому бізнесі і будівель промислового призначення
Закрити