Пасивне охолодження

  • Природне охолодження

Ідеальне рішення, де потрібне охолодження

Термін «природне охолодження» використовується, як правило, для позначення потоку зовнішнього повітря низької температури, що використовується для охолоджування будівель. В основі концепції природного охолодження лежить використання теплообмінника у поєднанні з системою поверхневого опалення та охолодження. Для грунтового теплообмінника можуть використовуватися горизонтальні колектори, вертикальні колектори або енергетичні кошики. Системи поверхневого опалення та охолодження можуть бути підлогового, настінного або стельового типу. Поверхнева система взаємодіє з великою площею, тому безпосередньо для охолодження вона може використовувати діапазон температур грунту. У результаті для процесу природного охолодження не потрібно використання теплового насосу. Експлуатаційні витрати пов'язані тільки з електроенергією, яка необхідна для роботи циркуляційних насосів в системах, де використовується соляний розчин.

Насосно-змішувальна група Uponor EPG6 призначена для подачі охолодженого теплоносія і управління температурою в процесі природного охолодження. Насосно-змішувальна група EPG6 поставляється в зібраному вигляді і готова до встановлення. Разом із грунтовими колекторами Uponor даний пристрій готовий до забезпечення природного охолодження для систем генерації променевої енергії.

EPG6 for free cooling 

Робота EPG6 керується за допомогою клімат-контролера C-46, який здатний здійснювати регулювання вторинної температури теплоносія, що подається в систему генерації променевої енергії, і взаємодіяти з системою керування Uponor. Щоб уникнути утворення конденсату клімат-контролер Uponor C-46 також дозволяє здійснювати керування на основі значення точки роси.

Циркуляція в первинному контурі системи здійснюється за допомогою циркуляційного насосу, який проганяє теплоносій у контурі з розчином, і 3-ходового змішувального клапана, який служить для управління витратами в первинному контурі з тим, щоб підтримувати коректний рівень температури у вторинному контурі. Потужність теплообмінника, в який поступає теплоносій із грунтового контуру і вода із системи генерації променевої енергії, становлять близько 6 кВт.
Всі заявлені характеристики дозволяють насосно-змішувальній групі EPG6 функціонувати в якості автономної системи природного охолодження.
Головним чином природне охолодження використовується в односімейних будинках і інших житлових будинках середньої площі.
Принцип монтажу:

Installation principle for EPG6

На схемі системи зображено процес монтажу системи природного охолодження Uponor, до складу якої входять грунтовий колектор і насосно-змішувальна група Uponor EPG6, яка функціонує в якості автономної системи. Насосно-змішувальна група EPG6 (3) підключається до грунтового колектору Uponor (1) на первинному контурі установки природного охолодження. При цьому використовується той же подаючий трубопровід, що і для теплового насосу. При встановленні двох і більше грунтових контурів для їх підключення використовується розподілюючий колектор. Вторинний контур насосно-змішувальної групи EPG6 підключається до системи опалювальних труб, а на ділянці до колектора поверхневої системи (4). Зверніть увагу, до насосно-змішувальної групі EPG6 необхідно підключити циркуляційний насос (180 мм) для організації циркуляції у вторинному контурі. На схемі позначено місце заглушки на EPG6, куди можна підключити насос. Активація охолоджуючого модуля EPG6 проводиться автоматично за допомогою клімат-контролера Uponor C-46, що входить до складу групи, або за допомогою сигналу від іншого зовнішнього клімат-контролера.

Закрити