Енергетичні сваї Uponor

  • Uponor енергетичні сваї
  • Діаграма енергетична свая

Рішення для передачі навантаження та енергії

Енергетичні сваї Uponor - це термально активовані фундаментні сваї. Первинною функцією енергетичної сваї є передача навантаження від будівлі на грунт. Додатково сваю можна використовувати в якості середовища для передачі термальною енергії. На відміну від інших систем термальною енергії, енергетичні сваї можна використовувати в якості основної системи передачі навантаження. При необхідності, пікові навантаження повинні компенсуватися за рахунок використання додаткових систем термальною енергії. Якщо при будівництві необхідно використовувати фундаментні сваї, то існує можливість їх термальної активації. Дане доповнення до основної функції вимагає менше інвестицій, але при цьому відіграє значну роль у всій енергосистемі об'єкта. Систему енергетичних свай слід використовувати в якості змінного накопичувача, систематично чередуючи режими опалення та охолодження. Таким чином, досягається оптимальна потужність відведення як для генерації тепла, так і холоду. Тепловий баланс системи енергетичних свай може бути розрахована так, щоб забезпечити рівномірну енергоефективність. Практично рівномірний тепловий баланс протягом декількох років дозволяє мінімізувати теплову взаємодію між сусідніми енергетичними сваями. Значні експлуатаційні навантаження в ході процесу установки можуть призвести до пошкодження труби. Такі сваї неможливо буде активувати. З'єднувальний трубопровід з боку будівлі також схильні до ризику бути пошкодженим. Тому Uponor обладную фундаментні сваї спеціальними трубами Uponor PE-Xa для систем отримання термальної енергії. При виготовленні даного виду труб використовується збагачений пероксидом поперечно-зшитий поліетилен PE-Xa, що робить їх вельми еластичними і здатними витримувати високі механічні навантаження. Установка з використанням труб Uponor PE-Xa дозволяє мінімізувати ризик повільного або швидкого виникнення та розвитку тріщин і, таким чином, ризик втрати термоактивної функціональності свай.

Фундаментні сваї підрозділяються на кілька видів:
Буронабивні сваї (пустотілі центрифуговані сваї)
Пустотілі центрифуговані бетонні забивні сваї
Масивні бетонні сваї, що вводяться Пресованим методом
Готові бетонні сваї
Готові бетонні забивні сваї
Набивні сваї
Розрізні стіни

Найбільш поширеними є труби розміром 20х2, 00 мм або 25х2, 3 мм. Залежно від особливостей будівлі може змінюватись діаметр свай, а також кількість циркуляційних контурів всередині них. Також можлива установка декількох варіантів розташування труб, серед яких: розташування труб у формі меандру, паралельне розташування петель, хрест-навхрест або спіраллю (показано на малюнках зліва направо).

Energy pile meander shape       Energy pile parallel pipe loops       Energy pile loops crosswise        Energy pile spirals

Труби подачі і звороту енергетичної сваї можуть бути об'єднані за допомогою колектору оголовкку сваї, з використанням Y-образного або T-образного трійників і згрупованого з іншими сваями в системі. У всякому разі, щоб уникнути втрат зібраної з свай теплової енергії необхідно теплоізолювати зворотний трубопровід. Групи труб підключаються до розподільного колектора і розміщуються на відкритому повітрі в теплоізольованих колодязях або всередині будівлі. При внутрішньому варіанті установки потрібно провести теплоізоляцію колектора з причини конденсації.

Довжина і діаметр енергетичних свай залежать від необхідного статичного навантаження, яке необхідно передбачити у розрахунках. Дану інформацію може надати інженер по будівельним конструкціям. Для проведення установки системи енергетичних свай слід звернутися до послуг проектної організації в галузі використання геотермальної енергії, оскільки такий вид робіт пов'язаний з певними труднощами. Для здійснення точного планування потрібне проведення детального моделювання довгострокової поведінки рухомої та нерухомої частини грунту, наслідки взаємодії свай, а також проведення тесту теплопровідності.

Uponor пропонує всі необхідні компоненти для оснащення енергетичних свай, включаючи сполучний трубопровід, розподільні колектори, теплоізольовані криниці та аксесуари.

Основні переваги енергетичних свай:

  • Низькі додаткові інвестиційні витрати в разі запланованих свайових фундаментів
  • Використання в якості базового навантаження
  • Може використовуватися з усіма типами фундаментів глибокого закладення
  • Ідеальне рішення для житлових і нежитлових будівель
Закрити